انواع تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی به چهارنوع تقسیم می شود :

1 - آلومینیوم

2 - گالوانیزه فوم دار

3 - فولادی

4 - پلی کربنات

توضیح 1 : تیغه کرکره آلومینیوم گرانترین و بهترین نوع تیغه کرکره برقی می باشد . زیرا آلیاژ آلومینیوم از آلیاز فلز گرانتر می باشد . همچنین در تمام وضعیت های آب و هوا پایداری خود را نگه می دارد و پوشش رنگ آن جلوه خاصی دارد نسبت به تیغه گالوانیزه فوم دار . اگر به دنبال بهترین انتخاب در دربهای اتوماتیک می باشید پیشنهاد ما به شما این است که حتما تیغه کرکره آلومینیوم از نوع استاندارد تهیه فرمایید .

توضیح 2 : تیغه کرکره گالوانیزه فوم دار بهترین عایق صدا می باشد . دلایل ارزان بودن نسبت به تیغه کرکره آلومینیوم این است که تشکیل شده از ورق گالوانیزه می باشد و ورق گالوانیزه از نظر آلیاژی از آلومینیوم ارزانتر است . این تیغه نسبت به آلومینیوم کیفیت و جلوه رنگ پایینتری دارد که رنگ تیغه مات می باشد اما از نظر وزن سنگینتر و دارای مقاومت بیشتری نسبت به ضربه در مقابل آلومینیوم دارد . وزن این تیغه 7 کیلو گرم در هر متر مربع به بالا می باشد . تنها عیب این تیغه علاوه بر مات بودن رنگ ، دارای عصایی ظریفی می باشد که با کوچکترین کشش تیغه ها از هم جدا می شوند و غیر قابل استفاده مجدد می باشد .

توضیح 3 : تیغه کرکره برقی فولادی سنگین ترین تیغه کرکره برقی می باشد . این نوع تیغه تشکیل شده از ورق گالوانیزه با ضخامت بالا است که همین باعث بالا بردن وزن تیغه شده است . وزن این تیغه از 6 کیلوگرم تا 10 کیلوگرم (متر مربع) در بازار موجود می باشد . رنگ این نوع تیغه کیفیت و درخشندگی زیادی دارد و در شب جلوه زیبایی از خود به نمایش می گذارد اما عیب هایی نسبت به تیغه آلومینیوم دارد که نمی توان گفت تیغه خوبی می باشد . عیب های این تیغه سنگینی زیاد باعث تاب افتادن در درب در هنگام ضربه و همچنین به دلیل وزن بالای آن حتما باید از موتور های پرقدرت ساید استفاده کنید که همین امر باعث بالا رفتن هزینه پروژه شما می شود . اما اگر امنیت زیادی برای شما حکم فرماست پیشنهاد می شود از این تیغه استفاده کنید البته وزن بالا که 10 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد .


انواع،تیغه،کرکره،برقی |